Oblíbené (0)

Jak denně pečovat o pleť

Normální pleť

Normální pleť je nejméně problémová a zcela vyvážená. Neprodukuje mnoho kožního mazu, ale není ani příliš suchá. Netvoří se na ní akné ani jiné kožní projevy a nemá sklony k přecitlivělosti. Pleť je na pohled jemná a hladká bez rozšířených pórů a díky tomu se pokožka i mnohem lépe čistí. I přestože je nejméně náchylná k různým problémům pokožky, potřebuje také dostatečnou hydrataci a péči.

 

 1. Krok: Čistící pleťové mléko – Procitnutí sedmikrásky nebo Čistící gel – Procitnutí sedmikrásky a Pleťové tonikum – Procitnutí sedmikrásky. Tonikum je určeno na dočištění zbylých nečistot, pleť rozjasní a napne. V průběhu dne pak poslouží jako „osvěžovač“ mdlé a unavené pleti.

 

 1. Krok: Intenzivní pleťové sérum - Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum - Pomněnkové oči. Séra jsou více koncentrovaná a plná antioxidantů. Dávají pleti důležité živiny a připravují ji k použití pleťového krém. Intenzivní pleťové sérum můžeme brát i jako tzv. TAXI, které do Vaší pleti dopraví veškeré potřebné živiny. S použitím tohoto séra si tak můžete být jisti, že Váš pleťový krém bude účinkovat mnohem lépe.

 

 1. Krok: Pleťový krém - Výběr ze stříbrných hroznů. Tento krém je určen pro všechny typy pleti, proto hydratuje i vyživuje zároveň.

 

Suchá a dehydratovaná pleť

Jak často slýcháme, na zdraví naší pleti má vliv mnoho faktorů. Je to například:  stres, únava, diety, alkohol a cigarety, mráz nebo slunce, užívání léků, hormonální nerovnováha a mnoho dalších.

 

Dehydratovaná pokožka

Dehydratovaná pokožka je narušena pouze „jednorázově“. Pokud pleti dodáme dostatečnou hydrataci v podobě denních či nočních krémů a budeme dodržovat pitný režim, najde si sama znovu svoji rovnováhu.

 

 1. Krok: Čistící pleťové mléko – Procitnutí sedmikrásky  a Pleťové tonikum – Procitnutí sedmikrásky. Dehydratovaná pleť se nebude zbytečně dále vysušovat.

 

 1. Krok: Intenzivní pleťové sérum - Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum - Pomněnkové oči. Tyto dva kroky jsou u všech druhů pleti stejné. Séra jsou určena pro všechny typy pleti i na citlivé oční okolí. 

 

 1. Krok: Pleťový krém - Výběr ze stříbrných hroznů. Tento krém je pro všechny typy pleti, proto pokud pokožku nepřesušujeme ostatními přípravky, bohatě nám na péči vystačí a pokryje veškeré potřeby.

 

 

Suchá pokožka

V případě, že suchou pleť nijak dlouhodobě nepodporujeme, ve vrchní vrstvě kůže se přestávají tvořit lipidy, které v ní udržují vlhkost, a tím se začne voda ztrácet. Začíná se tvořit hrubá, šupinatá kůže s pocitem napětí, svědění či pálení. Pokud je pokožka příliš suchá, mohou se začít projevovat ekzémy. Na této pleti jsou více zvýrazněny vrásky a pleť není tak elastická.

 

 1. Krok: Čistící pleťové mléko – Procitnutí sedmikrásky a Pleťové tonikum – Procitnutí sedmikrásky. Pleťové mléko je na suchou pleť tou nejlepší variantou, protože ji nevysušuje.

 

 1. Krok: Intenzivní pleťové sérum - Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum - Pomněnkové oči. Tyto dva kroky jsou u všech druhů pleti stejné. Séra jsou určena pro všechny typy pleti i na citlivé oční okolí.

 

 1. Krok: Vyživující pleťový krém – Šafránové pohlazení. Krém je určen pro suchou pleť se sklony k šupinatění kůže v důsledku přesušené pleti. Regeneruje poškozenou pleť, hojí jizvičky a doporučuje se i ve věku od 40+.  Denní pleťový krém – Ranní sběr hroznů. Tento krém se doporučuje pro zralou pleť ve věku 50+ a pro extrémně suchou pleť.

 

Mastná a smíšená pleť

Mastná pleť se projevuje hlavně rozšířenými póry v oblasti tváří a nosu a leskne se. Má sklony k častému tvoření černých teček a k postupnému vzniku akné. Pleť je často zarudlá a zanícená.

Smíšená pleť se projevuje jako mastná zóna v oblasti čela, nosu a brady (tzv. T-zóna), což je způsobeno vyšší produkcí kožního mazu. Naopak v oblasti tváří je kůže normální nebo suchá – tam se projevuje nedostatek kožního mazu a lipidů.

 

 1. Krok: Čistící pleťový gel – Procitnutí sedmikrásky a Pleťové tonikum – Procitnutí sedmikrásky.

 

 1. Krok: Intenzivní pleťové sérum - Výběr ze zlatých hroznů a Oční sérum - Pomněnkové oči.

 

 1. Krok: Hydratační pleťový krém - Šafránové osvěžení