Oblíbené (0)

ŽENŠEN PRAVÝ KOREJSKÝ (PANAX GINSENG)

Ženšen pravý korejský (Panax Ginseng)Ženšen pravý (Panax ginseng)

Ženšen (Ginseng) je pro své vlastnosti jednou z nenahraditelných ikon tradiční čínské medicíny. Je to velmi stará tonizující rostlina známá v oblasti východní Asie téměř 5 000 let. I když se pravděpodobně původně používal jako potrava, rychle se stal uctívaným pro svou sílu a schopnosti. Čínští císaři byli dokonce ochotni za tuto božskou bylinu zaplatit její váhu ve zlatě. 

Schválená zdravotní tvrzení dle nařízení EU

 

Korejský ženšen pravý červený (Panax ginseng): 
 
Imunitní systém
 
Osvěžení těla
 
Vytrvalost (Kondice), vitalita, energie
 
Odolnost organismu - únava a stres
 

Ginseng, anglický název daný této bylině, byl odvozen od čínského výrazu Renshen (Ren – což znamená člověk a Shen-což znamená druh byliny). Dostal toto jméno díky tomu, že ženšen často připomíná tvar člověka s tělem, rukama a nohama.

V roce 1976 se dostal do Mezinárodní červené knihy rostlin ohrožených vyhynutím. Proto se nyní ženšen pěstuje na plantážích, což není vůbec snadné. Dokladem toho je i staré čínské přísloví, které říká, že „je lehčí vycvičit starého tygra, než vypěstovat kořen ženšenu“.

Co obsahuje

Ženšenu obsahuje „saponiny“, označované jako „ginsenosidy“. Ginsenosidy či panaxosidy je třída steroidních glykosidů spadající do kategorie triterpenických saponinů. Vyskytují se téměř výhradně v rostlině ženšenu (panax ginseng). Ginsenosidy se považují za “markery” pro ženšen, tzn. že jejich přítomnost (nebo nepřítomnost) a jejich chemické profily ukazují na druh a kvalitu ženšenu ve výrobku. Dále ženšen obsahuje mnoho dalších, tělu prospěšných látek, jako jsou aminokyseliny, alkaloidy, fenoly, proteiny, polypeptidy a vitamíny B1, B2, B6, A a velké množství minerálních látek.

 

ŽENŠEN PRAVÝ KOREJSKÝ (PANAX GINSENG) také obsahují tyto produkty

Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH