Oblíbené (0)

6 dobrých důvodů, proč si zamilovat přírodní kosmetiku

6 dobrých důvodů, proč si zamilovat přírodní kosmetiku

Přírodní kosmetika. Pojem, se kterým jste se už pravděpodobně setkali. Proč ji ale používat? V čem je tak výjimečná? Pro koho je vhodná? Vlasy i pleť si zaslouží to nejlepší. Právě kůže je největším orgánem lidského těla, skrze pokožku se do těla dostávají nejen ty dobré látky, ale také látky, které mohou škodit. Díky přírodní kosmetice můžete aplikovat na kůži jen to dobré – složky, které vám naservíruje samotná příroda. A jaké jsou další důvody, proč vsadit na čistou a přírodní kosmetiku?

 

Přípravky mohou být univerzální

Představte si šetrně vyrobené mýdlo z olejů, které nevysušuje pleť. Takové mýdlo bez obav můžete použít třeba i na vlasy. Přírodní kosmetika, která se skládá pouze z přírodních ingrediencí, bývá mnohdy variabilnější, než uvádí výrobce. Pleťové tonikum můžete použít nejen k tonizaci pokožky, ale také třeba k obkladům unavené pokožky. Může za to šetrné složení – stačí se v něm naučit číst. Pleťové oleje pro změnu neublíží vlasům, sérum můžete přimíchat do své oblíbené pleťové masky a tělový krém neuškodí ani tváři, když zrovna nemáte při ruce ten pleťový. Proč ne?

 

V jednoduchosti je krása

Na přírodní kosmetice je kouzelné její složení. Když zmizí většina zbytečností, výplně, barviv, syntetických konzervantů a dalších látek, zůstane jen pár klíčových ingrediencí. Přírodních. Proto je dobré používat přírodní přípravky: v krátkém a jednoduchém složení se snáze čte a zejména v kosmetice platí, že méně je více. Nemusíte na pleť aplikovat složité koktejly, které ne vždy plní to, co slibují. Jen pár účinných látek stojí za důležitou supervlastností čisté kosmetiky: za její skutečnou efektivitou.

 

Viditelné účinky

Rostliny a houby mají neuvěřitelnou moc propůjčit svou sílu přípravku, který jejich extrakty, oleje či nektar obsahuje. Toto přírodní bohatství funguje – a viditelně účinkuje. Bylinky, rostliny či houby si hravě poradí i s problematickou pletí, vráskami či nedostatkem hydratace. Díky absenci toxických látek v přírodní kosmetice pak nedochází k tomu, že by se účinky navzájem rušily. Právě to je důvod, proč si dopřát kvalitní kosmetiku s čistým složením. Ta totiž problémy nezpůsobuje, ale řeší. Někdy dokonce jednou provždy.

 

Kouzlo hydratace

Vyškrtněte ze složení pečující či čisticí kosmetiky některé zbytečné látky – a nestačíte se divit, jak vaše pokožka bude zářit. Může za to opravdová hydratace. Některé pěnivé a čisticí látky totiž kromě čištění jako takového zbavují pleť celého těla, tváří nebo dokonce hlavy (v případě šamponů) důležitého kožního mazu. I to může být důvodem, proč pokožka zůstává podrážděná, suchá nebo se sklony k zánětům. Zbavujete ji totiž zcela nevědomky jejího důležitého pomocníka mazu – ten pak nemusí být v rovnováze, stejně jako pokožka. Důsledkem je opak vitality – pleť bez hydratace, jasu. Někdy nerovnováha ústí až v pleť se sklony k akné. Přírodní rostlinné přípravky dělají opak: šetrně hydratují, nenarušují harmonii a mikrobiom pleti. Jedině nenásilnou formou péče zůstane pleť vitální. Tou formou může být jemná přírodní kosmetika.

 

V souladu s přírodou i svědomím

Máte ekologické cítění? To je skvělé. I to může být vaším PRO, proč přejít na přírodní kosmetiku. Kvalitní naturální kosmetika je vyráběna v souladu s přírodou. Tedy měla by. Většinu výrobců zajímá udržitelnost, životní prostředí a obnova zdrojů. To se odráží na použití ingrediencí, volbě obalů i filozofii značky. Nakonec je přírodní kosmetika součástí příběhu. Příběhu, který je psán výrobcem. A do takového příběhu je snadné se zamilovat, obzvláště, pokud s vámi rezonuje.

 

Smyslový požitek

Kvalitní složení, přírodní složky, aromaterapie. Tito společní jmenovatelé přírodních přípravků vás mohou okouzlit. Jejich spojení vám dokáže, že i běžné kosmetické úkony mohou být požitkem smyslů. Přírodní kosmetika může být krokem zpátky k sobě – vaším odhodláním dopřát si to nejlepší, co sama příroda nabízí. A nakonec proměnou kosmetické rutiny ve váš oblíbený rituál.