Oblíbené (0)

BIO MLADÝ JEČMEN

MycoMedica
Balení200 g
290
Sleva e-shop: 0 %

Skladem

Ječmen setý (Hordeum vulgare) je jedna z nejrozšířenějších pěstovaných obilovin. Mladý ječmen se sklízí při výšce 15-20 cm nad zemí. V tomto období rostlina nashromáždí nejvíce výživných látek v podobě, která je velmi dobře vstřebatelná pro organismus.

Náš BIO MLADÝ JEČMEN se pěstuje v ekologicky čistém údolí rakouských Alp. Průmyslem nedotčená krajina, dostatečná vláha a půda bohatá na minerály, zajišťuje optimální podmínky pro pěstování kvalitní suroviny.

 

Dávkování:

Dospělí 1,5 - 3 g denně, rozmíchat v cca 1,5 dcl vody a vypít. Děti od 3 let půlku čajové lžičky, rozmíchat v cca 1,5 dcl vody a vypít. Doporučujeme užívat minimálně s půlhodinovým odstupem od jídla.

(1 zarovnaná čajová lžička = 1 g prášku)

 Alternativou ke klasickému užívání, kde se ječmen důkladně rozmíchá jen ve vodě, je přidání prášku do ovocných či zeleninových šťáv. Zajímavou volbou je také přidání do jogurtu, smoothie nebo stále oblíbenější smoothie bowl. Tato varianta se však doporučuje spíše pokud máte problém ječmen pozřít na lačno, jen rozmíchaný ve vodě. Příklad užívání pro začátečníky je popsán v tabulce níže, kde se dávka každý den pomalu zvyšuje, aby si tělo zvyklo.  Jakmile dosáhnete maximální denní dávky, je možné ho užívat dlouhodobě.

 

Příklad doporučené denní dávky (počet lžiček) rozdělené do tří částí během dne 

 

ráno

poledne

večer

 1. den

 0,5

 0

 0

 2. den

 0,5

 0

 0

 3. den

 0,5

 0

 0,5

 4. den

 0,5

 0

 0,5

 5. den

 0,5

 0

 0,5

 6. den

 0,5

 0,5

 0,5

 7. den

 0,5

 0,5

 0,5

 8. den a dál

   pokračujte až k dosažení požadované maximální denní dávky

 

Obsah balení

200 g sušeného prášku z výhonků mladého ječmene v BIO kvalitě

 

Složení

BIO sušený prášek z výhonků mladého ječmene, který je zpracováván metodou shellbroken, která rozbije obal buňky, aby organismus dokázal využít všechny účinné látky. Obsahuje vysoký podíl vlákniny.

Výživové údaje na 100 g:

Energetická hodnota: 782 kJ / 189 kcal; Tuky: 1,1g - z toho nasycené mastné kyseliny: 0,3g; Sacharidy: 9,9g - z toho cukry: 6,3 g; Vláknina: 39,3 g; Bílkoviny: 15,2 g; Sůl: 0,05 g

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat, že současná nařízení EU zakazují uvádět více informací u jednotlivých produktů

PODROBÉ INFORMACE O PRODUKTECH A ÚČINCÍCH NALEZNETE ve veřejně dostupných zdrojích např. ZDE

 

PORADNA

Pokud si nejste jisti s výběrem vhodných produktů napište nám na naší poradnu:    poradna@obchodcinskemediciny.cz

Bude s Vámi komunikovat český lékař, který Vám doporučí vhodné produkty vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu.

(Prosím popište svůj hlavní problém. Kdy začal, jak se projevuje, jak se vyvíjel. Pokud máte i jiné potíže, popište i je, mohly by s ním souviset.)